Праздничный портал :: праздник, свадьба, корпоратив, день рождения,поздравления, сценарии

 

Праздничная барахолка

Меню


Поздравления


привітання

Сценарии

Облако тэгов

ОТЗЫВЫ

Сценарии свадьбы

Сценарии свадьбы

Свадьба - один из самых волнующих праздников в нашей жизни. Проведение свадьбы, обычно доверяют профессиональным ведущим, которые предлагают сценарии проведения праздника, за вами только выбор.

В данном разделе собраны сценарии, благодаря которым, вы сможете получить представление о сценариях свадьбы, а так же самостоятельно подготовится к проведению одного из главного праздника в жизни.


8 июня 2010

Підготовка та супровід молодого до нареченої

Підготовка та супровід молодого до нареченої

Підготовка та супровід молодого до нареченої

Молодий та його родина відповідально готувалися до весілля. З самого ранку вигравали музики, збиралися дружби.

Молодий одягався у святковий найкращий одяг і збирав «весільний почет», який мав супроводжувати його до молодої.

У світлиці в ряд сідали батьки молодого, його бабусі та дідусі, сестри та брати. Коліна батьків були вкриті вишитим рушником, на якому лежали два калачі. Молодий ставав перед батьками, а поруч нього - староста, який виголошував:

„Став нині молодий перед Господом Богом, перед усіма святими, перед батьками, просить його в дорогу до молодої благословити." Молодий тричі кланявся, цілуючи калачі, батьків та усіх рідних. Батьки щоразу калачами перехрещували сина, промовляючи: „Хай Бог тебе благословить!"

На порозі хати мати благословляла свого сина в дорогу, обсипала зерном (щоб щасливим був), грішми (щоб багатим був), солодощами (щоб життя з коханою було солодке). Син вклонявся «на чотири сторони»: батькам, дружбам, старостам, усім гостям. У супроводі дружбів (мала бути непарна кількість, бо парою мала стати наречена), старостів, які несли коровай та калачі, молодий вирушав до молодої.

Уже іде по дівчину хлопець молоденький...
Ой колесцем, сонечко, колесцем,
Ой сій, мати, сина овесцем,
Щоб сей овесець був рясен,
А молодий був красен.

Дорога була з «перешкодами». Сусіди, друзі та родичі молодої влаштовували «брами» (перейми), яких могло бути декілька.

На кожній такій «брамі» вимагали від молодого викуп за наречену. Остання «брама» була біля воріт молодої. Перед замаєною гілками та калиною брамою староста від молодої ставив стіл, який мати молодої накривала вишитою скатертиною і ставила пляшку горілки, тістечка, хлібину.

Двері до хати замаювали живими квітами, кольоровими стрічками. Молодого зустрічали родичі і старости від молодої, її сусіди. Від молодого першим ішов староста з весільним короваєм, а за ним - дружби, гості від молодого. Коли староста з короваєм підходив до столу, починалися "торги". Обряд цей давній і пов'язаний із цікавим дійством „переберій". Переберії (рядження, переодягання) на весіллях відоме віддавна. Обряд дороги та викупу молодим нареченої в Україні

Обряд „фальшивої"" молодої є цікавим, веселим і потішним.

В молоду переодягали парубка. На нього надягали старе лахміття, на голову - вінок із будяків та кропиви, на шию - намисто із картоплин, морквин та цибулин. Обличчя вимащували сажею, аби страшнішим був. На сьогодні в цілому обряд зберігся, але трохи видозмінився. Час вніс певні зміни, корективи. І зараз цей обряд проходить так: дружби кажуть, що приїхали забрати молоду, а сусіди допитуються, яку це молоду, адже їх в окрузі багато.

Сусіди спочатку просять могорича хоча б на один кут стола. Коли дружби ставлять пляшку, то староста від молодої виводить спочатку перебрану в молоду маленьку дівчинку. Дружби відмовляються, кажуть, що замолода. Тоді сусіди вимагають могорича на другий кут стола. Коли дружби ставлять пляшку, то сусіди виводять переодягнену стареньку бабусю. Дружби знову відмовляються від нареченої, кажуть, що для цієї молодої надто юний їхній молодий. Сусіди вимагають на третій кут пляшку. Коли дружби ставлять, то виводять переодягненого у молоду парубка-здорованя. Знову жарти, сміх.

Дружби відмовляються, хочуть гарнішої молодої. Сусіди вимагають на четвертий кут пляшку і просять показати молодого, щоб було легше йому молоду дібрати. Коли дружби ставлять на четвертий кут пляшку і приводять молодого, то дружки виводять молоду. Але між молодими стає брат або сестра молодої з вимогою дати викуп за сестру. Адже стільки сил і грошей витрачено, поки вона виросла. Молодий мусить дати грошовий викуп (кидає у рукавичку молодої або в мешт, який тримає брат чи сестра молодої). Молоді стають одне навпроти другого, щоб обмінятися букетами. Кажуть: хто першим зробить крок назустріч, той буде виконувати у сімї другорядну роль.

Коли, нарешті, хтось із молодих наважився зробити перший крок, молода чіпляє молодому на лівий бік букет, а молодий дарує їй за це золотий перстень і букет із живих квітів.

Молоді цілують одне одного, беруться за руки і йдуть у світлицю до молодої услід за старостою з короваєм. 

« назад к списку


Отзывы

Нет отзывов. Ваш может быть первым.

Написать отзыв

* Ваше имя
* Комментарий
Отправить