|
|||||||||
Праздничная барахолкаМеню
Поздравления
привітання
Сценарии
Облако тэгов
1 сентября 8 марта 9 мая алкогольный безалкогольный бисквит бутерброд бутерброды выпускной гарячие бутерброды гренки грузинская кухня день победы день рождения день учителя десерт детские детский праздник закуска застольные песни коктейль корпоратив курица лето молочный молочный коктейль морепродукты мясной на украинском новогодние салаты новый год оформление бутербродов переделанные песни переделки песни песни из кинофильмов праздничный салат рецепт рецепты романс салат салат на праздник свадьба советские песни сценарии сценарий торт фрукты школа юбилей
ОТЗЫВЫ
|
2 ноября 2010
Наша мова солов’їна![]()
Для кожного народу дорога йому рідна мова, а нам найдорожча – українська мова. Наша мова співуча, мелодійна, багата. "Рідна мова дорога людині, як саме життя" – говорить народна мудрість. Мова! А що таке мова? Народ говорить, – що слово до слова – зложиться мова. Послухайте, як сказав Т.Г.Шевченко: "Ну, щоб, здавалося слова ... Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється, ожива, як їх почує!" Панас Мирний говорив: "Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його слова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування". Як гул стоїть, як шум віків, Той хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе. Любов до рідної мови починається ще з колиски, з маминої пісні. Бо в ній – материнська любов і ласка, світ добра, краси і справедливості. Наш народ багатий на народні ігри зі співаночками, на вірші, загадки, скоромовки, смішинки, на танці та пісні. Ведучий: Хлопці, а згадайте-но дівчатками загадки. 1. У нашої бабусі сидить звір у кожусі. 2. На городі в нас росте сонце ясне, золоте. 3. Летів птах через дах, сів на воротях 4. У лісі родилася, в майстерні робилася, Так, недаремно в народі кажуть: "Скрипка плаче, голос має" Ведуча: Дівчатка, а тепер давайте ми загадаємо хлопчикам загадки: 1. Із неба диво золоте і світить нам і гріє, 2. По дорозі цуцик біг. Скільки цуцик має ніг? 3. Зелений кіт виліг на пліт, сидів, сидів аж порудів. 4. Маленький хлопчик виліз на стовпчик, Учитель: Діти, ваші мами, бабусі користуються наперстком, коли вишивають. Немає в селі жодної оселі, де б не було вишиваного рушника. Це давня традиція: "Хліб як символ гостинності нашого роду".
Разом: Сійся, родися, жито, пшениця і всяка пашниця. Щоб був хліб на столі і щоб цвіли, як квіти, гарні українські діти! Ведучий: Ви напевно знаєте багато українських пісень? Адже пісня – душа народу. "Тече вода з-під явора" Ведуча: Ви мабуть і прислів’я гарні знаєте?
Ведучий: А які скоромовки ви вмієте швидко промовляти?
Діти виконують пісню "Ой ходила дівчина бережком", "Савка та Гришка" тощо
Діти виконують дитячу українську пісню (за вибором) Ведучий: Рідна мова! Рідна мова! Ведуча: Ведучий: Ведуча: Як ту мову нам забути, котрою учила нас всіх ненька говорити, ненька наша мила?! Учитель: На оте вікно ранкове, Ведучий: Розцвітай же, слово, і в родині, Ведуча: Любіть Україну, як сонце любіть, Любіть України у сні й наяву, Між братніх народів, мов садом рясним, Учися, мій хлопче, відмінником будь, Босоніж стежка побіжить левадою, в городи Є в світі зваби? Немає, цікава стежка кожна ... Буду я навчатись мови, Мовна гри "Хто швидше" Для гри потрібно кілька наборів карток, на яких записано 5 слів з наголошеним першим складом, 5 слів з наголошеним другим і 5 слів – з третім. Кожен гравець одержує 15 таких карток і 3 картки – вказівки з написами:
Виграє той, хто першим розкладе свої картки (до гри вони змішані) у 3 колонки (відповідно до карток-вказівок). Набори карток для гри
Рідна мова Вона – як сонце у блакиті! Бо рідна мова – то криниця, У ріднім слові Бог витає
Отзывы
Нет отзывов. Ваш может быть первым. Написать отзыв |
